December - 2017
SMTWTFS
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 
Upcoming Events
 
Dec 25th
 
Jan 1st, 2018
 
Jan 15th, 2018
 
Feb 4th, 2018
 
Feb 19th, 2018
 
Mar 11th, 2018
 
Apr 1st, 2018
 
May 28th, 2018
 
Jul 4th, 2018
 
Sep 3rd, 2018
 
<< July - 2017 >>
SMTWTFS
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 
Event Schedule
 
Click on an event description for more information!
 
Event Date(s) Event Description
Jun 24th - Jul 7th 9 & 10 District 13 Tournament
Jun 24th - Jul 7th Junior District 13 Tournament
Jun 26th - Jul 7th 10 & 11 District 13 Tournament
Jun 26th - Jul 7th 11 & 12 District 13 Tournament
Jul 4th Happy 241st Birthday America!
Jul 11th - Jul 17th Senior So Cal Division III Tournament @ Anaheim
Jul 12th - Jul 16th 9 & 10 Section 1 Tournament @ Nipomo
Jul 12th - Jul 16th 10 & 11 Section 1 Tournament @ Los Osos
Jul 12th - Jul 16th 11 & 12 Section 1 Tournament @ Moorpark
Jul 12th - Jul 15th Junior Section 1 Tournament @ CCB (Thousand Oaks)
Jul 19th - Jul 29th 11 & 12 So Cal Division III Tournament @ Long Beach
Jul 20th - Jul 28th 10-11 So Cal Division III Tournament @ Upland
Jul 20th - Jul 26th Senior Western Region @ Sacremento, CA
Jul 21st - Jul 29th 9 & 10 So Cal Division III Tournament @ Palmdale
Jul 21st - Jul 28th Junior So Cal Division III Tournament @ Anaheim
Jul 29th - Aug 5th Senior World Series @ Easley, SC
Jul 30th - Aug 7th Intermediate World Series @ Livermoore, CA
Jul 31st - Aug 7th Junior Western Region @ San Jose, CA
 
Tournament Game Schedule
 
Click on the Participants to see that tournament bracket!
 
DateTime Location Tournament Name Participants
Sat, 1st 12:30 pm Thousand Oaks LL 9 & 10 District 13 Tournament Conejo Valley -vs- Sunset
Sat, 1st 2:00 pm Moorpark Little League 11 & 12 District 13 Tournament Port Hueneme -vs- Moorpark
Sat, 1st 4:00 pm Thousand Oaks LL 9 & 10 District 13 Tournament El Rio -vs- Moorpark
 
Sun, 2nd 10:00 am District 13 Junior District 13 Tournament Port Hueneme -vs- Conejo Valley
Sun, 2nd 2:00 pm District 13 Junior District 13 Tournament Thousand Oaks -vs- El Rio
 
Mon, 3rd 5:00 pm Thousand Oaks LL 9 & 10 District 13 Tournament Thousand Oaks -vs- Conejo Valley
 
Tue, 4th 10:00 am District 13 Junior District 13 Tournament Sunset -vs- Moorpark
Tue, 4th 11:00 am Moorpark Little League 11 & 12 District 13 Tournament El Rio -vs- Thousand Oaks
Tue, 4th 2:00 pm District 13 Junior District 13 Tournament Port Hueneme -vs- Thousand Oaks
Tue, 4th 2:00 pm Moorpark Little League 11 & 12 District 13 Tournament Sunset -vs- Moorpark
 
Wed, 5th 5:00 pm Thousand Oaks LL 9 & 10 District 13 Tournament El Rio -vs- Thousand Oaks
Wed, 5th 5:00 pm Conejo Valley LL 10 & 11 District 13 Tournament Thousand Oaks -vs- Conejo Valley
Wed, 5th 5:00 pm Moorpark Little League 11 & 12 District 13 Tournament Thousand Oaks -vs- Moorpark
 
Thu, 6th 5:00 pm District 13 Junior District 13 Tournament Sunset -vs- Thousand Oaks
 
Fri, 7th 5:00 pm Thousand Oaks LL 9 & 10 District 13 Tournament Moorpark -vs- Thousand Oaks
Fri, 7th 5:00 pm Conejo Valley LL 10 & 11 District 13 Tournament Thousand Oaks -vs- Conejo Valley
Fri, 7th 5:00 pm Moorpark Little League 11 & 12 District 13 Tournament El Rio -vs- Moorpark
Fri, 7th 6:30 pm Laguna Niguel LL CA D65 Intermediate So Cal Division III Tournament Luckie Waller S7 -vs- Bloomington S8
Fri, 7th 7:00 pm Laguna Niguel LL CA D65 Intermediate So Cal Division III Tournament Rancho Pena S6 -vs- Upland Natl S3
 
Sat, 8th 11:00 am Moorpark Little League 11 & 12 District 13 Tournament Winner Game 10 -vs- Loser Game 10
Sat, 8th 11:30 am Laguna Niguel LL CA D65 Intermediate So Cal Division III Tournament Holly Park S4 -vs- Magnolia Ctr S9
Sat, 8th 12:00 pm District 13 Junior District 13 Tournament Moorpark -vs- Sunset
Sat, 8th 12:30 pm Thousand Oaks LL 9 & 10 District 13 Tournament Winner Game 12 -vs- Loser Game 12
Sat, 8th 2:00 pm Laguna Niguel LL CA D65 Intermediate So Cal Division III Tournament Ladera Rch S10 -vs- Coast S1
Sat, 8th 3:00 pm District 13 Junior District 13 Tournament Loser Game 10 -vs- Winner Game 10
 
Sun, 9th 11:00 am Laguna Niguel LL CA D65 Intermediate So Cal Division III Tournament Bloomington -vs- Ladera Ranch
Sun, 9th 11:30 am Laguna Niguel LL CA D65 Intermediate So Cal Division III Tournament Holly Park -vs- Upland National
Sun, 9th 2:00 pm Laguna Niguel LL CA D65 Intermediate So Cal Division III Tournament Luckie Waller -vs- Coast
 
Mon, 10th 6:30 pm Laguna Niguel LL CA D65 Intermediate So Cal Division III Tournament Magnolia Center -vs- Ladera Ranch
Mon, 10th 7:30 pm Laguna Niguel LL CA D65 Intermediate So Cal Division III Tournament Holly Park -vs- Coast
 
Tue, 11th 5:30 pm CA D46, Anaheim, CA Senior So Cal Division III Tournament BuenaParkNatl S5 -vs- C GardenGrov S10
Tue, 11th 6:30 pm Laguna Niguel LL CA D65 Intermediate So Cal Division III Tournament Luckie Waller -vs- Rancho Penasquitos Nat
Tue, 11th 7:30 pm Laguna Niguel LL CA D65 Intermediate So Cal Division III Tournament Magnolia Center -vs- Holly Park
Tue, 11th 8:00 pm CA D46, Anaheim, CA Senior So Cal Division III Tournament E Alhambra S3 -vs- N Venice S4
 
Wed, 12th 2:30 pm Laguna Niguel LL CA D65 Intermediate So Cal Division III Tournament Magnolia Center -vs- Rancho Penasqui
Wed, 12th 5:00 pm CA District 13 Junior Section 1 Tournament Nipomo D65 -vs- Goleta Valley D63
Wed, 12th 5:00 pm Moorpark Little League 11 & 12 Section 1 Tournament Goleta Valley D63 -vs- SM Westside D65
Wed, 12th 5:00 pm Nipomo LL CA D65 9 & 10 Section 1 Tournament Moorpark D13 -vs- Dos Pueblos D63
Wed, 12th 5:00 pm Coast LL CA D65 10 & 11 Section 1 Tournament Thousand Oaks D13 -vs- Goleta Valley D63
Wed, 12th 5:30 pm CA D46, Anaheim, CA Senior So Cal Division III Tournament Clairemont H S6 -vs- Newmark S8
Wed, 12th 6:30 pm Laguna Niguel LL CA D65 Intermediate So Cal Division III Tournament Luckie Waller -vs- Holly Park
Wed, 12th 8:00 pm CA D46, Anaheim, CA Senior So Cal Division III Tournament Buena Park Natl -vs- Tehachapi S2
 
Thu, 13th 5:00 pm CA District 13 Junior Section 1 Tournament Goleta Valley S -vs- Moorpark D13
Thu, 13th 5:00 pm Moorpark Little League 11 & 12 Section 1 Tournament SM Westside -vs- El Rio D13
Thu, 13th 5:00 pm Nipomo LL CA D65 9 & 10 Section 1 Tournament Dos Pueblos -vs- Coast D65
Thu, 13th 5:00 pm Coast LL CA D65 10 & 11 Section 1 Tournament Thousand Oaks -vs- SM Northside D65
Thu, 13th 5:30 pm CA D46, Anaheim, CA Senior So Cal Division III Tournament Lemon Grove S7 -vs- CanyonSprings S9
Thu, 13th 6:30 pm Laguna Niguel LL CA D65 Intermediate So Cal Division III Tournament Rancho Penasqui -vs- Holly Park
Thu, 13th 8:00 pm CA D46, Anaheim, CA Senior So Cal Division III Tournament C GardenGrove -vs- East Alhambra
 
Fri, 14th 5:00 pm CA District 13 Junior Section 1 Tournament Nipomo -vs- Goleta Valley S
Fri, 14th 5:00 pm Moorpark Little League 11 & 12 Section 1 Tournament Goleta Valley S -vs- El Rio
Fri, 14th 5:00 pm Nipomo LL CA D65 9 & 10 Section 1 Tournament Moorpark -vs- Coast
Fri, 14th 5:00 pm Coast LL CA D65 10 & 11 Section 1 Tournament Goleta Valley S -vs- Thousand Oaks
Fri, 14th 5:30 pm CA D46, Anaheim, CA Senior So Cal Division III Tournament East Alhambra -vs- Newmark
Fri, 14th 6:30 pm Laguna Niguel LL CA D65 Intermediate So Cal Division III Tournament Winner Game 14 -vs- Loser Game 14
Fri, 14th 8:00 pm CA D46, Anaheim, CA Senior So Cal Division III Tournament Canyon Springs -vs- Tehachapi
 
Sat, 15th 10:00 am CA D46, Anaheim, CA Senior So Cal Division III Tournament North Venice -vs- Clairemont Hilltoppers
Sat, 15th 12:00 pm CA District 13 Junior Section 1 Tournament Moorpark -vs- Goleta Valley S
Sat, 15th 12:00 pm Nipomo LL CA D65 9 & 10 Section 1 Tournament Dos Pueblos -vs- Moorpark
Sat, 15th 12:00 pm Coast LL CA D65 10 & 11 Section 1 Tournament SM Northside -vs- Thousand Oaks
Sat, 15th 1:00 pm Moorpark Little League 11 & 12 Section 1 Tournament SM Westside -vs- Goleta Valley S
Sat, 15th 1:00 pm CA D46, Anaheim, CA Senior So Cal Division III Tournament Buena Park Natl -vs- Lemon Grove
Sat, 15th 3:00 pm CA District 13 Junior Section 1 Tournament Loser Game 4 -vs- Winner Game 4
Sat, 15th 4:00 pm CA D46, Anaheim, CA Senior So Cal Division III Tournament East Alhambra -vs- Buena Park National
Sat, 15th 7:00 pm CA D46, Anaheim, CA Senior So Cal Division III Tournament Clairemont Hillto -vs- Canyon Springs
 
Sun, 16th 12:00 pm Nipomo LL CA D65 9 & 10 Section 1 Tournament Winner Game 4 -vs- Loser Game 4
Sun, 16th 12:00 pm Coast LL CA D65 10 & 11 Section 1 Tournament Thousand Oaks -vs- SM Northside
Sun, 16th 1:00 pm Moorpark Little League 11 & 12 Section 1 Tournament Goleta Valley S -vs- SM Westside
Sun, 16th 1:00 pm CA D46, Anaheim, CA Senior So Cal Division III Tournament North Venice -vs- Lemon Grove
Sun, 16th 4:00 pm CA D46, Anaheim, CA Senior So Cal Division III Tournament East Alhambra -vs- Canyon Springs
Sun, 16th 7:00 pm CA D46, Anaheim, CA Senior So Cal Division III Tournament Lemon Grove -vs- Canyon Springs
 
Mon, 17th 5:30 pm CA D46, Anaheim, CA Senior So Cal Division III Tournament North Venice -vs- Canyon Springs
Mon, 17th 8:00 pm CA D46, Anaheim, CA Senior So Cal Division III Tournament Winner Game 16 -vs- Loser Game 16
 
Wed, 19th 6:00 pm Long Beach LL CA D38 11 & 12 So Cal Division III Tournament Orangecrest S9 -vs- NorthridgCty S2
Wed, 19th 6:00 pm Long Beach LL CA D38 11 & 12 So Cal Division III Tournament SnMargrita S10 -vs- Goleta Vly S1
 
Thu, 20th 1:00 pm CA D5 American River College Senior Western Regional N/S Oakland NCA -vs- Walker River NV
Thu, 20th 4:00 pm CA D5 American River College Senior Western Regional North Venice SCA -vs- Nogales Natl AZ
Thu, 20th 5:00 pm Upland Foothill LL, CA D23 10 & 11 So Cal Division III Tournament La Mirada S5 -vs- ShermnOaks S2
Thu, 20th 6:00 pm Long Beach LL CA D38 11 & 12 So Cal Division III Tournament Southridge S8 -vs- La Verne S3
Thu, 20th 6:00 pm Long Beach LL CA D38 11 & 12 So Cal Division III Tournament Eastlake S7 -vs- Rolling Hills S4
Thu, 20th 7:00 pm CA D5 American River College Senior Western Regional Sunrise LL Host -vs- Central E Maui HI
Thu, 20th 7:30 pm Upland Foothill LL, CA D23 10 & 11 So Cal Division III Tournament Eastlake S7 -vs- Aliso Viejo S10
 
Fri, 21st 1:00 pm CA D5 American River College Senior Western Regional Lockwood MT -vs- Lewis River WA
Fri, 21st 4:00 pm CA D5 American River College Senior Western Regional N/S Oakland -vs- Keizer OR
Fri, 21st 5:00 pm Upland Foothill LL, CA D23 10 & 11 So Cal Division III Tournament ThousndOaks S1 -vs- Riviera S4
Fri, 21st 5:30 pm CA D46, Anaheim, CA Junior So Cal Division III Tournament Aliso Viejo S10 -vs- Golden Hill S5
Fri, 21st 5:30 pm Palmdale LL CA D51 9 & 10 So Cal Division III Tournament FontanaComm S8 -vs- Dos Pueblos S1
Fri, 21st 6:00 pm Long Beach LL CA D38 11 & 12 So Cal Division III Tournament Northridge City -vs- Long Beach S5
Fri, 21st 6:00 pm Long Beach LL CA D38 11 & 12 So Cal Division III Tournament Santa Margarita -vs- Encinitas S6
Fri, 21st 7:00 pm CA D5 American River College Senior Western Regional Walker River -vs- North Venice
Fri, 21st 7:30 pm Upland Foothill LL, CA D23 10 & 11 So Cal Division III Tournament Encinitas S6 -vs- Eastvale S9
Fri, 21st 8:00 pm CA D46, Anaheim, CA Junior So Cal Division III Tournament Upland Natl S3 -vs- Redondo Bch S4
Fri, 21st 8:00 pm Palmdale LL CA D51 9 & 10 So Cal Division III Tournament Yucaipa Vly N S9 -vs- TustinWestern S5
 
Sat, 22nd 9:00 am CA D5 American River College Senior Western Regional Lockwood -vs- Keizer
Sat, 22nd 10:00 am CA D46, Anaheim, CA Junior So Cal Division III Tournament Deer Canyon S8 -vs- Encinitas S6
Sat, 22nd 10:00 am Palmdale LL CA D51 9 & 10 So Cal Division III Tournament Encino S2 -vs- La Verne S3
Sat, 22nd 10:00 am Upland Foothill LL, CA D23 10 & 11 So Cal Division III Tournament Riviera -vs- Eastvale
Sat, 22nd 1:00 pm CA D46, Anaheim, CA Junior So Cal Division III Tournament Golden Hill -vs- Twin Hills S7
Sat, 22nd 1:00 pm Palmdale LL CA D51 9 & 10 So Cal Division III Tournament AlliedGardens S6 -vs- SanMargrita S10
Sat, 22nd 1:00 pm Upland Foothill LL, CA D23 10 & 11 So Cal Division III Tournament La Mirada -vs- Aliso Viejo
Sat, 22nd 2:00 pm Long Beach LL CA D38 11 & 12 So Cal Division III Tournament Goleta Valley S -vs- Southridge
Sat, 22nd 2:00 pm CA D5 American River College Senior Western Regional Walker River -vs- Sunrise LL
Sat, 22nd 4:00 pm CA D46, Anaheim, CA Junior So Cal Division III Tournament Redondo Beach -vs- Orangecrest S9
Sat, 22nd 4:00 pm Palmdale LL CA D51 9 & 10 So Cal Division III Tournament Fontana Comm -vs- Eastlake S7
Sat, 22nd 4:00 pm Upland Foothill LL, CA D23 10 & 11 So Cal Division III Tournament Eastlake -vs- Vineyard S8
Sat, 22nd 5:00 pm Long Beach LL CA D38 11 & 12 So Cal Division III Tournament Orangecrest -vs- Rolling Hills
Sat, 22nd 5:00 pm CA D5 American River College Senior Western Regional Nogales Natl -vs- Central E Maui
Sat, 22nd 7:00 pm CA D46, Anaheim, CA Junior So Cal Division III Tournament Moorpark S1 -vs- Arcadia Amer S2
Sat, 22nd 7:00 pm Palmdale LL CA D51 9 & 10 So Cal Division III Tournament Yucaipa Vly Natl -vs- ManhattanBch S4
Sat, 22nd 7:00 pm Upland Foothill LL, CA D23 10 & 11 So Cal Division III Tournament Sherman Oaks -vs- UplndFootHil S3
Sat, 22nd 8:00 pm CA D5 American River College Senior Western Regional N/S Oakland -vs- Lewis River
 
Sun, 23rd 10:00 am CA D46, Anaheim, CA Junior So Cal Division III Tournament Upland National -vs- Deer Canyon
Sun, 23rd 10:00 am Palmdale LL CA D51 9 & 10 So Cal Division III Tournament La Verne -vs- Tustin Western
Sun, 23rd 10:00 am Upland Foothill LL, CA D23 10 & 11 So Cal Division III Tournament Aliso Viejo -vs- Sherman Oaks
Sun, 23rd 1:00 pm CA D46, Anaheim, CA Junior So Cal Division III Tournament Aliso Viejo -vs- Twin Hills
Sun, 23rd 1:00 pm Palmdale LL CA D51 9 & 10 So Cal Division III Tournament Dos Pueblos -vs- Allied Gardens
Sun, 23rd 1:00 pm Upland Foothill LL, CA D23 10 & 11 So Cal Division III Tournament Vineyard -vs- Eastvale
Sun, 23rd 2:00 pm Long Beach LL CA D38 11 & 12 So Cal Division III Tournament Eastlake -vs- Santa Margarita
Sun, 23rd 4:00 pm CA D46, Anaheim, CA Junior So Cal Division III Tournament Encinitas -vs- Golden Hill
Sun, 23rd 4:00 pm Palmdale LL CA D51 9 & 10 So Cal Division III Tournament Encino -vs- Fontana Comm
Sun, 23rd 4:00 pm Upland Foothill LL, CA D23 10 & 11 So Cal Division III Tournament Eastlake -vs- Encinitas
Sun, 23rd 4:00 pm CA D5 American River College Senior Western Regional Nogales Natl -vs- Lockwood
Sun, 23rd 5:00 pm Long Beach LL CA D38 11 & 12 So Cal Division III Tournament Long Beach -vs- La Verne
Sun, 23rd 7:00 pm CA D46, Anaheim, CA Junior So Cal Division III Tournament Orangecrest -vs- Arcadia Amer
Sun, 23rd 7:00 pm Palmdale LL CA D51 9 & 10 So Cal Division III Tournament Yucaipa Vly Natl -vs- Santa Margarita
Sun, 23rd 7:00 pm Upland Foothill LL, CA D23 10 & 11 So Cal Division III Tournament Thousand Oaks -vs- Upland Foothill
Sun, 23rd 7:00 pm CA D5 American River College Senior Western Regional Sunrise -vs- Lewis River
 
Mon, 24th 4:00 pm CA D5 American River College Senior Western Regional Central E Maui -vs- N/S Oakland
Mon, 24th 5:00 pm Upland Foothill LL, CA D23 10 & 11 So Cal Division III Tournament Upland Foothill -vs- Vineyard
Mon, 24th 5:30 pm CA D46, Anaheim, CA Junior So Cal Division III Tournament Upland National -vs- Redondo Beach
Mon, 24th 5:30 pm Palmdale LL CA D51 9 & 10 So Cal Division III Tournament Tustin Western -vs- Eastlake
Mon, 24th 6:00 pm Long Beach LL CA D38 11 & 12 So Cal Division III Tournament Goleta Valley S -vs- Northridge City
Mon, 24th 6:00 pm Long Beach LL CA D38 11 & 12 So Cal Division III Tournament Encinitas -vs- Orangecrest
Mon, 24th 7:00 pm CA D5 American River College Senior Western Regional Sunrise -vs- Nogales Natl
Mon, 24th 7:30 pm Upland Foothill LL, CA D23 10 & 11 So Cal Division III Tournament Sherman Oaks -vs- Encinitas
Mon, 24th 8:00 pm CA D46, Anaheim, CA Junior So Cal Division III Tournament Moorpark -vs- Aliso Viejo
Mon, 24th 8:00 pm Palmdale LL CA D51 9 & 10 So Cal Division III Tournament Manhattan Bch -vs- Allied Gardens
 
Tue, 25th 5:00 pm Upland Foothill LL, CA D23 10 & 11 So Cal Division III Tournament Encinitas -vs- Upland Foothill
Tue, 25th 5:30 pm CA D46, Anaheim, CA Junior So Cal Division III Tournament Upland National -vs- Golden Hill
Tue, 25th 5:30 pm Palmdale LL CA D51 9 & 10 So Cal Division III Tournament Eastlake -vs- Yucaipa Vly Natl
Tue, 25th 7:00 pm CA D5 American River College Senior Western Regional N/S Oakland -vs- Nogales Natl
Tue, 25th 7:30 pm Upland Foothill LL, CA D23 10 & 11 So Cal Division III Tournament Thousand Oaks -vs- Eastlake
Tue, 25th 8:00 pm CA D46, Anaheim, CA Junior So Cal Division III Tournament Arcadia Amer -vs- Aliso Viejo
Tue, 25th 8:00 pm Palmdale LL CA D51 9 & 10 So Cal Division III Tournament Fontana Comm -vs- Allied Gardens
 
Wed, 26th 4:00 pm CA D5 American River College Senior Western Regional Central E Maui -vs- N/S Oakland
Wed, 26th 5:30 pm CA D46, Anaheim, CA Junior So Cal Division III Tournament Upland National -vs- Arcadia Amer
Wed, 26th 5:30 pm Palmdale LL CA D51 9 & 10 So Cal Division III Tournament Eastlake -vs- Fontana Comm
Wed, 26th 6:00 pm Long Beach LL CA D38 11 & 12 So Cal Division III Tournament Long Beach -vs- Encinitas
Wed, 26th 6:00 pm Long Beach LL CA D38 11 & 12 So Cal Division III Tournament Northridge City -vs- Eastlake
Wed, 26th 6:00 pm Upland Foothill LL, CA D23 10 & 11 So Cal Division III Tournament Thousand Oaks -vs- Upland FootHill
Wed, 26th 7:00 pm CA D5 American River College Senior Western Regional Winner Game 16 -vs- Loser Game 16
Wed, 26th 8:00 pm CA D46, Anaheim, CA Junior So Cal Division III Tournament Encinitas -vs- Orangecrest
Wed, 26th 8:00 pm Palmdale LL CA D51 9 & 10 So Cal Division III Tournament Encino -vs- Santa Margarita
 
Thu, 27th 5:30 pm CA D46, Anaheim, CA Junior So Cal Division III Tournament Orangecrest -vs- Arcadia Amer
Thu, 27th 6:00 pm Long Beach LL CA D38 11 & 12 So Cal Division III Tournament Santa Margarita -vs- La Verne
Thu, 27th 6:00 pm Long Beach LL CA D38 11 & 12 So Cal Division III Tournament Eastlake -vs- Long Beach
Thu, 27th 6:00 pm Upland Foothill LL, CA D23 10 & 11 So Cal Division III Tournament Eastlake -vs- Upland Foothill
Thu, 27th 7:00 pm Palmdale LL CA D51 9 & 10 So Cal Division III Tournament Encino -vs- Eastlake
Thu, 27th 8:00 pm CA D46, Anaheim, CA Junior So Cal Division III Tournament Encinitas -vs- Arcadia Amer
 
Fri, 28th 6:00 pm CA D46, Anaheim, CA Junior So Cal Division III Tournament Winner Game 18 -vs- Loser Game 18
Fri, 28th 6:30 pm Upland Foothill LL, CA D23 10 & 11 So Cal Division III Tournament Winner Game 18 -vs- Loser Game 18
 
Sat, 29th 9:00 am SC District 1 Easley, South Carolina Senior Senior World Series U.S. Bracket CoralSpr,FL (SE) -vs- W Deptford,NJ (E)
Sat, 29th 4:00 pm Palmdale LL CA D51 9 & 10 So Cal Division III Tournament Santa Margarita -vs- Eastlake
Sat, 29th 4:00 pm Long Beach LL CA D38 11 & 12 So Cal Division III Tournament La Verne -vs- Eastlake
Sat, 29th 7:30 pm SC District 1 Easley, South Carolina Senior Senior World Series U.S. Bracket Easley,SC (H) -vs- Houston,TX (SW)
 
Sun, 30th 2:00 pm Long Beach LL CA D38 11 & 12 So Cal Division III Tournament Santa Margarita -vs- Eastlake
Sun, 30th 3:00 pm NCA District 57 Livermore, CA Intermediate Intermediate WS U.S. Bracket Wailuku,HI(W) -vs- NPalmBch,FL (SE)
Sun, 30th 4:00 pm Palmdale LL CA D51 9 & 10 So Cal Division III Tournament Winner Game 18 -vs- Loser Game 18
Sun, 30th 4:15 pm SC District 1 Easley, South Carolina Senior Senior World Series U.S. Bracket HolmesCty,OH (C) -vs- Coral Springs
Sun, 30th 5:00 pm Long Beach LL CA D38 11 & 12 So Cal Division III Tournament Winner Game 18 -vs- Loser Game 18
Sun, 30th 6:00 pm NCA District 57 Livermore, CA Intermediate Intermediate WS U.S. Bracket Freehold,NJ (E) -vs- Danville,CA (H)
Sun, 30th 7:30 pm SC District 1 Easley, South Carolina Senior Senior World Series U.S. Bracket Houston -vs- Wailuku,HI(W)
 
Mon, 31st 11:00 am CA District 12 San Jose, CA Junior Western Regional Green Rvr (WY) -vs- West Vlly (WA)
Mon, 31st 11:00 am CA District 12 San Jose, CA Junior Western Regional Ewa Beach (HI) -vs- Snow Cyn (UT)
Mon, 31st 2:00 pm CA District 12 San Jose, CA Junior Western Regional Cambrian P (H) -vs- Boulder C (NV)
Mon, 31st 2:00 pm CA District 12 San Jose, CA Junior Western Regional Gastineau (AK) -vs- Sandpoint (ID)
Mon, 31st 3:00 pm NCA District 57 Livermore, CA Intermediate Intermediate WS U.S. Bracket Georgetwn,IN (C) -vs- Wailuku
Mon, 31st 4:15 pm SC District 1 Easley, South Carolina Senior Senior World Series U.S. Bracket West Deptford -vs- Houston
Mon, 31st 5:00 pm CA District 12 San Jose, CA Junior Western Regional Nogales N (AZ) -vs- Oakland (NCA)
Mon, 31st 6:00 pm NCA District 57 Livermore, CA Intermediate Intermediate WS U.S. Bracket Danville -vs- SnAngelo,TX (SW)
Mon, 31st 7:30 pm SC District 1 Easley, South Carolina Senior Senior World Series U.S. Bracket Easley -vs- Holmes County